• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w sporych miastach. Takie informacje są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy nawet odrobinę myślą dalekosiężnie są zmuszeni przytaknąć, że taki fakt nie powinien być lekceważony. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może samodzielnie przyczynić się do zredukowania produkcji zanieczyszczeń, to problem w podstawowej mierze zostałby rozpracowany. Co powinno się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Koks to zdecydowanie szkodliwy opał. Jakim paliwem warto go zastąpić? Wiedziałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet produkowany jest z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale służy do ogrzewania w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się kolejnych okolic lasu, zaledwie wyzyskuje się obrzynki. W ten sposób nie naruszamy środowiska! Taki opał odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach internetowych można dostać pellet i brykiet zrobiony z dowolnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał wykonany z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując wspomniane w tekście czynniki koniecznie trzeba myśleć o ochronie środowiska. Wówczas koniecznie dopasujemy opał do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.