• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Planując wyposażenie mieszkania czy domu, szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię oświetlenia. Sztuczne światło w mieszkaniu nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale też nadaje mu odpowiedni klimat. Niedobrze jest więc spieszyć się z wyborem źródeł sztucznego oświetlenia, a kwestię oświetlenie każdego pomieszczenia warto dobrze przemyśleć.

Rola sztucznego światła jest szczególnie duża wieczorami z uwagi na niedostatek światła słonecznego. Rolę odpowiednio dobranych lamp, kinkietów i plafonów szczególnie mocno doceniamy na przełomie jesieni i zimy, gdy podczas pochmurnych dni i ciemnych wieczorów to właśnie one zapewniają nam pracę i komfortowy wypoczynek. Nie ulega więc wątpliwości, że wybór oświetlenia do domu jest ważny, na co jednak zwrócić szczególną uwagę?

Jasna jadalnia, przytulny salon

Kuchnia to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina, musi być więc odpowiednio oświetlona. Lampy do kuchni powinny generować silne światło, oświetlające całą powierzchnię pomieszczenia, warto również pomyśleć o dodatkowych lampach punktowych nad blatem roboczym. Nie bez znaczenia jest też estetyka: lampy kuchenne powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, co cała kuchnia. Niezależnie od tego, czy lubimy klasykę czy nowoczesność, markety budowlane – stacjonarne i internetowe – oraz specjalistyczne sklepy z wyposażeniem oferują nam szeroką gamę lamp kuchennych, obejmującą lampy nowoczesne oraz tradycyjne.

Oświetlenie salonu powinno składać się zarówno z silnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

Warto tu zamontować nie tylko duży żyrandol z kilkoma żarówkami, ale także kinkiety, co umożliwi nam wybór oświetlenia zależnie od nastroju. Nieco uwagi warto też poświęcić oświetleniu łazienki. Tu bardzo ważne jest oświetlenie lustra, które zapewnią m.in. silne lampy led, które dodatkowo są energooszczędne. Także oświetlenie przedpokoju czy korytarza może być bardzo różnorodne i obejmować np. kinkiety lub plafony, które możemy dopasować do stylu i koloru pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.