• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii

Jeżeli ktoś pragnie wyjechać na urlop do kraju w którym będzie mógł przede wszystkim podziwiać piękne krajobrazy, to Norwegia na pewno jest dla niego jedną ze absolutnie najlepszych propozycji. Kraj ów powszechnie uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej, i trzeba przyznać, że w stwierdzeniu tym jest rzeczywiście sporo racji.
Norwegia jest krajem o bardzo urokliwym i jednocześnie zróżnicowanym środowisku naturalnym. W południowej jej części znajdziemy szczególnie potężne góry i legendarne fiordy, które zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Północna cześć państwa znajduje się już w strefie polarnej, zatem możemy podziwiać tam krajobraz typowy dla tundry, a w okresie zimowym również i zorzę polarną. Oprócz tego jest to niezwykle czysty kraj, zatem całe środowisko naturalne nie jest w nim ani trochę skażone – może to być w takim razie fantastyczna propozycja dla każdego, niezależnie od tego, w jaki sposób chcemy tutaj spędzać czas.
Rzecz jasna, w Norwegii znajdziemy również i całe mnóstwo pięknych miast, takich jak zwłaszcza Oslo, jej stolica. Bez żadnych wątpliwości można zatem stwierdzić, że jest to rewelacyjne miejsce do spędzenia swoich idealnych wakacji dla dosłownie każdego z nas!

Podobne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.